Coraz większa grupa osób rzuca niesatysfakcjonującą pracę na etacie, aby spróbować swoich sił w biznesie. Prowadzenie własnej firmy z zaufanym partnerem daje ogromne możliwości rozwoju i swobodę, pozwala na realizację swoich celów i marzeń. Z drugiej strony, założenie spółki jest ogromną rewolucją w życiu.  Każda osoba zakładająca swoją działalność musi zmierzyć się ze skomplikowaną biurokracją i spełnić wiele wymagań. Jak zabezpieczyć swoje interesy w spółce? Jak ułatwić sobie wejście w nową rolę? Sprawdź!

Rodzaj spółki

Masz pomysł na pewny, dochodowy biznes i chcesz założyć z przyjacielem spółkę? W takim razie musisz określić jej rodzaj.  W polskim prawie istnieje kilka rodzajów takiej działalności. Wyróżniamy spółki kapitałowe (akcyjne i z ograniczoną odpowiedzialnością), osobowe (partnerskie, jawne, komandytowe, komandytowo-akcyjne), cywilne oraz europejskie. Co ważne, każda z nich charakteryzuje się innym modelem działania, daje udziałowcom inne prawa i inaczej określa kompetencje wspólników. Najprostszą strukturę ze wszystkich typów ma spółka cywilna. Nie jest regulowana przepisami prawa handlowego, lecz cywilnego, i nie posiada osobowości prawnej. Nie wiesz, czym różnią się poszczególne spółki? Zastanawiasz się, jaki wybór będzie optymalny?  Zrozumieć wszystkie niuanse różniące poszczególne typy spółek pomoże Ci prawnik specjalizujący się w prawie gospodarczym. 

Obsługa prawna firm

Nawiązanie współpracy z kancelarią prawną daje Ci kompleksowe wsparcie w procesie zakładania działalności gospodarczej. Prawnik nie tylko służy radą w problematycznych kwestiach, ale również sporządza wszystkie dokumenty niezbędne do zarejestrowania spółki, wpisania jej do KRS-u, zgłoszenia do ZUS-u, uzyskania numeru NIP i REGON. Na stronie adwokat-katowice.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

Comments are closed.