Konie są stworzeniami, które towarzyszą nam już od wielu, wielu lat. Z roku na rok jazda konna cieszy się coraz większą popularnością, zapewniając ogrom zadowolenia i satysfakcji. Profesjonalna jazda konna wymaga zakupienia odpowiednich elementów garderoby.

Spodnie dobrej jakości

Wśród takich elementów garderoby wymienić należy kask, który zapewnia bezpieczeństwo głowie podczas gwałtownego upadku. Do tego trzeba również dopisać bryczesy, które zapewniają jeźdźcom większą swobodę ruchów podczas jazdy. Są to specjalnie skrojone spodnie, które to nie posiadają szwów po wewnętrznej stronie ud. Jest to o tyle ważne, że w tym miejscu noga styka się z siodłem. Głównym zadaniem bryczesów jest ochrona przed otarciami od siodła oraz bezpieczny dosiad. Tak, specjalne spodnie do jazdy konnej są bardzo ważne dla osób, które uprawiają ten sport bardzo często.

Nowoczesne bryczesy HKM 

Dobrą propozycją dla osób zaawansowanych są bryczesy HKM, które posiadają nowoczesny, wzmocniony lej kolanowy. Spodnie do jazdy konnej można podzielić na dwie grupy. Jedne z nich posiadają pełen lej, a drugi lej kolanowy. Pełen lej zapewnia użytkownikom wzmocnienie na łydkach, a także na pupie i na wewnętrznej stronie ud. Drugi lek kolanowy znajduje się jedynie w obrębie kolan. Jeżeli ktoś ma problem z dobraniem odpowiednich spodni do jazdy konnej, to powinien poprosić o pomoc. Wydaje się, że bryczesy to niepozorny element, ale ich złe dobranie może pogarszać satysfakcję osób, które mają zamiar jeździć na koniach. 

Comments are closed.

cambias.org denebro.pl https://tarnow.net.pl/articles/s/i/460453