Ciąża powoduje wiele zmian w organizmie. Oprócz rosnącego brzucha i powiększających się piersi, warto zwrócić uwagę na kilka innych aspektów, które mogą powodować niedogodności. Dla własnego komfortu i bezpieczeństwa zaleca się dobierać na ten czas odpowiednią bieliznę. Jak tego dokonać?

Na co należy się przygotować?

Osoby poszukujące właściwych elementów ubioru na czas ciąży powinny wziąć pod uwagę wszystkie zmiany, jakim będzie ulegało ciało. W tym czasie dochodzi do powiększania się piersi oraz wzrostu ich wrażliwości. Bardziej wrażliwa staje się też skóra na całym ciele. Łatwiej ulega ona podrażnieniom oraz odczuciom swędzenia lub uwierania.

W czasie ciąży często dochodzi też do pogorszenia wydalania wody z organizmu i właściwego krążenia limfy. Również intymne części ciała stają się bardziej podatne na infekcje. Wszystkie te dolegliwości mogą wpływać negatywnie na samopoczucie i ogólny dobrostan. Bielizna ciążowa musi więc minimalizować ich negatywny wpływ na organizm. Jak wybierać właściwe ubrania?

Czym charakteryzuje się bielizna dla ciężarnych?

Właściwie dobrana bielizna musi przede wszystkim zapewniać odpowiedni komfort. Ze względu na wpływ hormonów każdy dyskomfort w tym czasie może bowiem wywoływać silne reakcje emocjonalne. Nerwowość może z kolei wpływać negatywnie również na rozwój dziecka.

Odpowiednia bielizna musi być wykonana z naturalnych materiałów. Większość ubrań z tej kategorii będzie posiadać domieszki włókien sztucznych, ponieważ istotna jest również ich elastyczność. Głównym składnikiem powinny być takie tkaniny jak bawełna, bambus lub len. Zapewnią skórze właściwą oddychalność. Wysokiej jakości materiały nie będą też wywoływały podrażnień i reakcji alergicznych. Co jeszcze jest ważne?

Jak powinna być uszyta tego typu bielizna?

Osobom, które poszukują ubrań z tej kategorii zaleca się wybór bielizny bezszwowej. Ważne jest też to, żeby gumki majtek nie uciskały brzucha. Zależnie od własnego komfortu można wybierać modele kończące się dość nisko lub zachodzące na brzuch.

W stanikach szczególnie ważne są wytrzymałe gumki pod biustem i szerokie ramiączka z możliwością regulacji. Konieczne może być kilkukrotne wymienianie biustonoszy na większe. Najważniejsze jest to, aby stabilnie podtrzymywały piersi. Zalecane są modele z pełną miseczką.

Wysokiej jakości bielizna ciążowa dopasowana do zapotrzebowania zapewni odpowiedni komfort w tym czasie. Uchroni tym samym od wielu niedogodności i wpłynie korzystnie na samopoczucie osób spodziewających się dzieci.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.

Comments are closed.

https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://zyciesiedleckie.pl/pl/377_polecamy/45176_jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-szkolne-poradnik-dla-rodzicow.html https://beesafe.pl/porady/obowiazkowe-wyposazenie-samochodu/