Własny samochód pozwala nam na znacznie więcej – to szczególnie ważne w przypadku osób zamieszkujących poza dużymi ośrodkami miejskimi, gdzie komunikacja zbiorowa nie jest na najwyższym poziomie. Własny samochód pozwala na wygodę, jednak jego posiadacze zobowiązani są do corocznych kontroli technicznych pojazdu oraz wykupienia polisy OC. 

Co to jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to polisa, która pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych przez nas na drodze. Polisa pokrywa więc naprawy innych samochodów, ale też koszty leczenia osób poszkodowanych w wypadkach spowodowanych przez nas. Polisę OC kupujemy u dowolnego ubezpieczyciela oferującego takie rozwiązania – koszt polisy jest zmienny i zależy od kilkunastu czynników. Cena polisy OC wynika przede wszystkim z naszego wieku, ale też wieku i marki naszego samochodu, posiadanych zniżek czy też naszej historii jako kierowców (np. czy w przeszłości nie spowodowaliśmy kolizji drogowej). Polisa OC wykupowana jest na okres jednego roku – przed upływem ważności polisy zobowiązani jesteśmy do zakupienia nowej, aby zachować ciągłość ubezpieczenia. Polisa OC jest jednym z dokumentów sprawdzanych podczas kontroli drogowych – koniecznie miejmy ją przy sobie w czasie podróży samochodem!

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu

Polisa OC nie jest jedyną, którą możemy wykorzystać. Ubezpieczyciele zaproponują nam ubezpieczenie samochodu poprzez inne polisy, które nie są obowiązkowe. Świetnym przykładem jest tu polisa AC czyli autocasco. AC pozwala na pokrycie strat finansowych związanych z kradzieżą, uszkodzeniem czy zniszczeniem samochodu. Kupując autocasco warto dokładnie przyjrzeć się zakresom ochrony proponowanej w polisie – ubezpieczyciele dają możliwość dopasowania konkretnych parametrów ubezpieczenia do naszych potrzeb.  

Comments are closed.

polska.pl Stolik nocny z półką w stylu loft ralesartists.org