Czy wiedziałeś, że w standardowym domu przez okna może uciekać nawet 30% ogrzanego powietrza? Nieszczelne okna nie tylko negatywnie wpływają na odczuwany przed domowników komfort cieplny, ale również na wysokość comiesięcznych rachunków za ogrzewanie. Skutecznym sposobem na zminimalizowanie strat ciepła jest wymiana standardowych, przestarzałych okien na modele spełniające rygorystyczne normy pasywności. Czym są okna pasywne? Sprawdź!

Parametry nowoczesnych okien pasywnych

Okna pasywne zostały stworzone z myślą o nowoczesnych, energooszczędnych domach pasywnych –ekologicznych, innowacyjnych budynkach generujących minimalne koszty utrzymania. Wraz z biegiem lat budownictwo pasywne mocno się spopularyzowało. Obecnie większość powstających inwestycji opiera się właśnie na jego ideach.

Okna pasywne odgrywają ważną rolę w budynkach wznoszonych według nowoczesnych standardów. Ich głównym zadaniem jest zminimalizowanie ilości ogrzanego powietrza uciekającego przez okna oraz zredukowanie ilości chłodnego powietrza przenikającego do wnętrza domu. Aby okno mogło być określone mianem pasywnego, musi wyróżniać się bardzo niską wartością parametru Uw na poziomie nieprzekraczającym 0,8 W/m2K. Dzięki wielowarstwowym oszkleniom, specjalnie skonstruowanym ramom i powłokom niskoemisyjnym okna są maksymalnie szczelne.

Jakość potwierdzona badaniami 

Kupując okna pasywne, należy mieć się na baczności. Jeśli chcesz mieć pewność, że zakupione do nowego domu okna spełniają rygorystyczne normy, ufaj cenionym producentom oferującym certyfikowane produkty. Kupno okien pasywnych jest większym wydatkiem niż wstawienie i montaż standardowych okien. Pamiętaj jednak, że inwestycja szybko się zwróci.

Comments are closed.

sacro.pl apultconsultingsolutions.com ya.pl