Oglądając takie meble, jak te znajdujące się na stronie gardenspace.sk/zahradny-hlinikovy-nabytok, można być bardzo zdumionym tym, co jest dostępne w ofercie. Warto zauważyć, że prawie wszystkie komplety posiadają miękkie poduszki. Muszą być one wykonane z tkanin odpornych m.in. na czynniki atmosferyczne.

Rodzaje tkanin na ogród

Przy tej okazji warto sprawdzić, z jakimi materiałami ma się do czynienia, jeżeli chodzi o świeże powietrze. Jak wiadomo, ma się tam do czynienia z różnymi warunkami atmosferycznymi. Trzeba być przygotowanym na ich oddziaływanie. I tak do wyboru są:

  • tkanina leżakowa – bardzo popularna, ponieważ dostępna jest w różnych wzorach i kolorach, które można dopasować do najróżniejszych aranżacji ogrodowych. Odporna na rozdarcia i na ścieranie się. Jego zaletą jest to, że jest bardzo łatwy w czyszczeniu.
  • poliester wodoodporny – bardzo często spotykana tkanina, a to ze względu na swoje właściwości. Chociaż należałoby dodać, że wykonuje się z niej nie tylko poduszki na świeże powietrze, ale również plecaki, torby, itp. Grubość tej tkaniny to zazwyczaj 180 gramów na metr kwadratowy. Często wykorzystywana jest na maszynach domowych.
  • kodura – kolejna propozycja o właściwościach wodoodpornych. Z jednej strony znajduje się laminowana powłoka PCV. Druga strona tego materiału jest delikatnie chropowata. Łatwa do utrzymania w czystości. Do tego jest bardzo miękka, dlatego tak chętnie wykorzystywana jest do tworzenia tekstyliów na świeże powietrze. 

To trzy bardzo często spotykane materiały przy meblach ogrodowych. 

Comments are closed.

zobacz wiecje Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO zobacz wiecej