Oglądając takie meble, jak te znajdujące się na stronie gardenspace.sk/zahradny-hlinikovy-nabytok, można być bardzo zdumionym tym, co jest dostępne w ofercie. Warto zauważyć, że prawie wszystkie komplety posiadają miękkie poduszki. Muszą być one wykonane z tkanin odpornych m.in. na czynniki atmosferyczne.

Rodzaje tkanin na ogród

Przy tej okazji warto sprawdzić, z jakimi materiałami ma się do czynienia, jeżeli chodzi o świeże powietrze. Jak wiadomo, ma się tam do czynienia z różnymi warunkami atmosferycznymi. Trzeba być przygotowanym na ich oddziaływanie. I tak do wyboru są:

  • tkanina leżakowa – bardzo popularna, ponieważ dostępna jest w różnych wzorach i kolorach, które można dopasować do najróżniejszych aranżacji ogrodowych. Odporna na rozdarcia i na ścieranie się. Jego zaletą jest to, że jest bardzo łatwy w czyszczeniu.
  • poliester wodoodporny – bardzo często spotykana tkanina, a to ze względu na swoje właściwości. Chociaż należałoby dodać, że wykonuje się z niej nie tylko poduszki na świeże powietrze, ale również plecaki, torby, itp. Grubość tej tkaniny to zazwyczaj 180 gramów na metr kwadratowy. Często wykorzystywana jest na maszynach domowych.
  • kodura – kolejna propozycja o właściwościach wodoodpornych. Z jednej strony znajduje się laminowana powłoka PCV. Druga strona tego materiału jest delikatnie chropowata. Łatwa do utrzymania w czystości. Do tego jest bardzo miękka, dlatego tak chętnie wykorzystywana jest do tworzenia tekstyliów na świeże powietrze. 

To trzy bardzo często spotykane materiały przy meblach ogrodowych. 

Comments are closed.

lebukowe.info esystem.com.pl ard.net