Czym jest język programowania? Pytanie na które nie można odpowiedzieć w jednym zdaniu. Niezwykle skomplikowane zadanie, które w całości odnosi się do prężnie rozwijającej się branży IT. 

Jak tworzy się oprogramowania?

Jednym z najpopularniejszych języków programowania jest Python. Nazwa, która już od wielu lat słyszalna jest na “salonach”. Python development jest ogromny. Z roku na rok można zauważyć zmiany, które pozwalają na to, aby tworzyć jeszcze lepszej jakości oprogramowania, wykorzystywane nie tylko przez osoby prywatne, ale w szczególności w przemyśle, w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Mówi się, że Pythona można się łatwo nauczyć. Ale czy tak faktycznie jest?

Gdzie wykorzystywany jest Python?

Osoby, które na co dzień nie mają na co dzień doświadczenia z branżą IT, nawet nie wiedzą, iż tak naprawdę praktycznie na każdym kroku mają do czynienia z Pythonem – a tak naprawdę z wytworami, które powstały przy pomocy tego języka. Mowa tutaj chociażby o Google, Yahoo, Nokia, IBM. Tak, te znane już na całym świecie marki, wiele swoich aplikacji, wykorzystywanych na co dzień, opierają na Pythonie. Nawet YouTube napisany jest w Pythonie! Jak więc widać – wykorzystanie tego języka jest ogromne.

Wersja programu

Python development company, taka jak np. 10Clouds, zapewnia nie tylko podstawową wersję, jeżeli chodzi o ten język programowania, ale także różne implementację. Jakie wersje programu dostępne są w obecnych czasach? Oto ich lista:

  • Python – główna wersja programu Pythona,
  • IronPython – wersja dla .NET, jednocześnie zintegrowana z tą platformą,
  • Jython – wersja dla Javy.
  • MicroPython – wersja, która dopasowana jest do mikrokontrolerów,
  • Circuitpython – nieco zmieniona wersja MicoPythona, która dopasowana jest do potrzeb nauki programowania, a także sterowania elektroniką.

Bazą jest główny Python, ale warto poznać całą resztę implementacji, ponieważ nie wszystko stworzone w tym języku programowania dostępne jest m.in. dla Androida.

Python a gry

Pomimo tego, że Python jest bardzo popularny, w tworzeniu gier nie spisuje się dobrze. Tak, można przy jego pomocy tworzyć różne silniki, ale nie można bazować na nim w całości. Do tworzenia gier (w szczególności tych bardzo zaawansowanych), potrzebne jest poznanie różnych języków programowania, nie tylko samego Pythona. Dzięki temu będzie można pozwolić sobie na różnorakie technologie, narzędzia i kompetencje.W jakich grach Python i tak został wykorzystany? Przykładem może być tutaj chociażby bardzo popularne The Sims 4, czy też World of Tank. 

Comments are closed.

leinfor.pl awiepiszczy.com.pl zobacz