Zabiegi modelowania ciała nie odchudzają, ale pomagają w rzeźbieniu sylwetki. Sprawdź, jakie procedury ułatwią Ci pozbycie się tłuszczyku i cellulitu.

Zabiegi modelowania ciała. Czy wiesz, jak należy z nich korzystać?

Zabiegi modelowania ciała mogą się wydawać kuszącą alternatywą dla diety i treningów. Tymczasem eksperci podkreślają, że bez zdrowego trybu życia żadne procedury z zakresu kosmetologii czy medycyny estetycznej nie przyniosą widocznych, ani trwałych rezultatów. Podpowiadamy, jak korzystać z zabiegów modelowania ciała, aby długo cieszyć się ich efektami. Przedstawiamy terapie polecane przez ekspertów medycyny estetycznej.

Jak korzystać z zabiegów modelowania ciała?

Decydując się na profesjonalne modelowanie sylwetki, musisz przede wszystkim przestrzegać porad i zaleceń specjalistów, z których pomocy korzystasz. Na pewno nie można poprzestać na samych zabiegach, bo efekty nie utrzymają się zbyt długo. Eksperci z Kliniki Miracki w Katowicach podkreślają, aby łączyć nowoczesne technologie ze zdrowym trybem życia. Odpowiednia dieta na co dzień i regularna aktywność fizyczna to najlepszy sposób na utrwalenie i wzmocnienie efektów zabiegów modelowania ciała. Poniżej przedstawiamy trzy skuteczne procedury, z których warto skorzystać, gdy tradycyjne metody rzeźbienia sylwetki nie wystarczają.

Zabiegi, które pomagają w modelowaniu ciała

Endermologia

Endermologia to zabieg, który opiera się na masażu przy pomocy zaawansowanego urządzenia wyposażonego w zautomatyzowane rolki. Pacjent wkłada specjalny kombinezon, który ułatwia przesuwanie głowicy po ciele. Endermologia polega na zassaniu fałdu skóry, a następnie rozmasowaniu go we wszystkich kierunkach. Połączenie podciśnienia z masażem rolkami pozwala na intensywne pobudzenie głębokich procesów regeneracyjnych. Uruchamia to wiele korzystnych procesów w skórze i tkance podskórnej – przede wszystkim usprawnia krążenie krwi i limfy, co wpływa na redukcję obrzęków, a także cellulitu. Endermologia wyzwala też lipolizę w tkance tłuszczowej, czego efektem jest wysmuklenie sylwetki. Dla uzyskania optymalnych efektów potrzebnych jest najczęściej kilkanaście zabiegów, które powtarza się z dużą częstotliwością, nawet co drugi dzień.

Zimne mikrofale

W modelowaniu ciała pomaga również technologia mikrofalowa. Charakteryzuje się ona wysokim powinowactwem do komórek tłuszczowych, dzięki czemu skutecznie rozbija zarówno płytsze, jak i głębsze depozyty tłuszczu. Zabieg zimnymi mikrofalami wykorzystywany jest w celu redukcji cellulitu i wyszczuplenia ciała. Komórki tłuszczowe potraktowane mikrofalami obumierają i są usuwane przez organizm na drodze procesów metabolicznych. Zimne mikrofale inicjują też produkcję nowego kolagenu i regenerację skóry, dzięki czemu dodatkowym efektem zabiegu jest delikatny lifting. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, warto powtórzyć zabieg w 4-6 seriach w kilkutygodniowych odstępach. Częstotliwość i liczba zabiegów zależą od grubości nagromadzonego tłuszczu, stopnia zaawansowania cellulitu oraz od ogólnego stanu skóry.

Elektrostymulacja

Jeśli zależy Ci na wyrzeźbieniu sylwetki w podobny sposób, jak podczas treningów, to zabiegiem, który może Ci w tym pomóc, jest elektrostymulacja magnetyczna. Do ciała przykładane są specjalne głowice, które wytwarzają energię elektromagnetyczną. Pobudzenie mięśni podczas elektrostymulacji jest dużo silniejsze, niż te, które możemy osiągnąć podczas treningów. Półgodzinny zabieg na mięśnie brzucha odpowiada wykonaniu około 800 brzuszków, co jest niemożliwe w trakcie normalnej aktywności. Optymalne rezultaty pojawią się po około 8 zabiegach wykonywanych z częstotliwością 2 razy w tygodniu. Po ostatniej sesji zalecane jest powtórzenie całej procedury po upływie 3-6 miesięcy.

Ze skutecznych zabiegów modelowania ciała skorzystasz w dobrych klinikach medycyny estetycznej – więcej na ten temat dowiesz się ze strony Find Beauty Expert.

Comments are closed.

ambitches.org zobacz wiecej netaski.pl