Niewiele osób wie, czym jest zorgtoeslag. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to obco brzmiąca nazwa, która na pierwszy rzut oka nie ma nic wspólnego z naszym krajem. Może i z samym krajem nie, ale całkiem możliwe, że niektórzy nasi rodacy mogą mieć coś wspólnego z…tymi dodatkowymi pieniędzmi.

Legalna praca w Holandii

Zanim jednak dowiemy się, czym dokładnie jest zorgtoeslag, należy się kilka słów wstępu. Otóż emigracja jest czymś oczywistym. Już od kilkunastu lat można zauważyć, że fala ludzi z Polski decyduje się na stały wyjazd z kraju. Przykre jest to, że za granicą nasi rodacy mogą liczyć na zdecydowanie lepsze zarobki, niż we własnym, rodzimym kraju. Przykre, ale jak najbardziej prawdziwe. Duża ilość Polaków szuka szczęścia w Wielkiej Brytanii. Wielu naszych rodaków decyduje się na wyjazd za zachodnią granicę, czyli do Niemiec, a także nieco dalej, do Holandii. To właśnie z krajem, który słynie z tak pięknych tulipanów, powiązana jest owa, tajemnicza nazwa.

Zorgtoeslag za niskie dochody

Otóż należy wyjaśnić, że pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą ukrywa się się dodatek, który przeznaczony jest dla osób mających niskie dochody. Aby uzyskać takie dodatki, należy spełniać dwa warunki. Pierwszy – legalna praca w Holandii, którą można udowodnić. Druga – zarobki, które nie przekraczają 30 000 euro rocznie. Warto dodać, że jest to to dodatek z Belastingdienst – holenderskiego urzędu skarbowego. Jeżeli ktoś faktycznie spełnia takie warunki, to jak najbardziej można skorzystać z takiego dofinansowania. 

Comments are closed.

va-24.pl domains.pl aubezpieczenia.pl