Blockchain określany jest mianem innowacyjnej technologii. Takiej, która budzić może nie tylko ogromne zainteresowanie, ale także kontrowersje. W szczególności, jeżeli spojrzy się na to, że kryptowaluty są bardzo ryzykownym posunięciem. Jak przebiega blockchain product development?

Zbiorowa księga rachunkowa transakcji

Blockchain, czyli łańcuch bloków, to zbiorowa księga transakcji, gdzie są one przechowywane, właśnie pod postacią owych łańcuchów, które łączą się w jedną sieć. Wszystko ułożone jest w sposób chronologiczny, zachowując następującą po sobie kolejność. Nie lada ciekawostką jest to, że tak naprawdę administratorami całej sieci są…użytkownicy. Żadna instytucja (np. bank) nie ma szans na to, aby samodzielnie wprowadzać jakiekolwiek modyfikacja.

Blockchain na rynku pracy

Blockchain designer ma za zadanie zaprojektować sieć, zgodnie z indywidualnymi potrzebami inwestora, która na dodatek w żaden sposób nie będzie do złamania. Czy to możliwe, że ich działania będą miały wpływ na rynek pracy? Oczywiście, że tak. Z jednej bowiem strony spadnie zainteresowanie osobami na takich stanowiskach, jak doradca inwestycyjny, specjalista od zarządzania majątkiem. Może to jednak dać do myślenia, ponieważ wzrośnie zainteresowanie osób, które są w stanie zająć się obowiązkami specjalistów od compliance, regulacji i polityki finansowej. Warto również nadmienić, że już niedługo na zawód księgowego będzie patrzyło się w zupełnie inny sposób. Czy to najwyższy czas, aby pomyśleć o przebranżowieniu się? 

Rewolucja na całym świecie

Blockchain product development, który wspierany jest m.in. przez 10Clouds, doprowadzi do ogromnej rewolucji, która może się podobać lub też nie. Wszystko zależne jest od punktu widzenia. Najważniejsze jest to, że zmieni się sposób postrzegania na transakcje – w szczególności, jeżeli jest mowa o ich zawieraniu i rozliczaniu. Blockchain będzie miało wpływ na cały sektor administracyjny. Uwaga! Jedna z najnowszych prognoz mówi o tym, że blockchain będzie miał wpływ na handel energią elektryczną, który w końcu będzie mógł się odbywać bez pośredników. Nie ma co zaprzeczać, ale blockchain zaliczyć można do tych innowacyjnych technologii, które doprowadzą jeszcze do wielu rewolucji. Czy to źle? Oczywiście, że nie. Jest to dowód na to, że świat nie stoi w miejscu, tylko podąża do przodu, jeszcze lepiej dopasowując się do indywidualnych potrzeb małych oraz dużych inwestorów.

Comments are closed.

Solidny metalowy taboret stołek https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://beesafe.pl/porady/zakaz-zatrzymywania-sie-a-zakaz-postoju/