Duży taras przydomowy to świetna alternatywa dla dalekich wyjazdów poza granice kraju. Okazuje się, że wypoczynek możemy zapewnić sobie bez konieczności wyjazdów czy podróży – wystarczy odrobina kreatywności i dopasowane do naszych potrzeb meble ogrodowe. Jak zaaranżować duży taras? Czy miejsce to może spełniać kilka ról?

Wybieramy meble na duży taras

Rozglądając się za meblami na duży taras przede wszystkim powinniśmy zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania i plany. Jeśli pragniemy, aby na naszym tarasie móc podejmować gości odpowiedni okaże się komplet wypoczynkowy, składający się z narożnej kanapy, wygodnego fotela i dużego stołu kawowego. Alternatywą może być klasyczny stół jadalny, przy którym postawimy wygodne, profilowane krzesła. Taki komplet pozwoli nam na organizowanie grilla na tarasie, jak również na podawanie posiłków naszym bliskim. Jeśli taras chcemy wykorzystać do innych celów wystarczy nam niewielki komplet kawowy, składający się z 2-3 wygodnych foteli oraz niewielkiego stolika kawowego. Przestrzeń możemy uzupełnić poprzez wybranie donic czy tez skrzyni ogrodowej, w której schowamy poduszki czy narzędzia ogrodowe. 

Jakie meble proponują nam producenci? Wśród najchętniej wybieranych wymienia się meble technorattanowe, które odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia, odkształcenia. Meble technorattanowe zabezpieczone są przed silnym promieniowaniem UV, przez co na długi czas zachowują swój żywy, oryginalny kolor. 

Jak chronić meble ogrodowe?

Duży taras pozwoli nam na kreatywne podejście do przestrzeni i wypoczynek bliżej natury. Czy jednak wiemy jak chronić meble, kiedy skończy się lat i nadejdą mrozy? Najlepszym rozwiązaniem są dzisiaj pokrowce ogrodowe, których zadaniem jest osłonienie mebli przed promieniowaniem UV, osiadaniem kurzu i brudu czy wilgocią. Struktura pokrowca pozwala na swobodną wymianę powietrza, co przekłada się na zahamowanie kondensacji wilgoci. 

Comments are closed.

Nowoczesna metalowa półka na buty do przedpokoju Drewniano stalowy hoker w stylu loft https://nowoczesny.pl/ubezpieczenie-assistance-dlaczego-warto-miec-pomoc-na-drodze/